Jsem...
Jsem v Kodani. Snažím se odsud řídit svůj moravský byznys a druhý rok už zkouším, jaké to je "pracovat na svým". Ty pocity, kdy si nemůžete jít koupit ty krásné hodinky, protože jste zalezlí doma a "pracujete na svým", zná asi každý. Váš počítač vám moc dobře ukazuje, kolik je hodin a kolik jste jich zase proprokrastinovali, takže dojdete k závěru, že ty hodinky od dánského výrobce evidentně nepotřebujete.

Jsem kritik. Přísná, detailistka a workoholik. Zatím ještě nevím, jestli je to dobrá kombinace vlastností pro byznys, to zjistím asi až za pár let, ale takhle mě často popisují bývalí kolegové nebo přátelé. Také často dodávají, že jim všechno řeknu na plnou hubu. V tom vidím svou přednost. Tady v Dánsku se to nenosí, žádný Dán nedokáže říct "udělal’s chybu, spletl ses, máš to špatně", tady se totiž říká "dobrá práce, ale příště lépe". 

Jsem žena. V Česku je ve vedení firem zhruba jen 15 % žen. Neřadím se mezi ty, co začínají podnikat na mateřské nebo k těm, co to stíhají při studiu. Vyplynulo to z okolností, kdy jsem po dost pestré škále zaměstnání došla k závěru, že pořád jen pracuju na cizím písečku, ale že bych tu energii mohla začít investovat do vlastních báboviček. Tedy do budování svého impéria. Kdybychom do toho na začátku nešly tři, těžko bych sebrala odvahu. O parťačky jsem přišla, ale o tom zase někdy příště.Jsem lingvistka. Nikdy jsem se nepohybovala v prostředí byznys snídaní a finančních plánů. Při studiu jsem si překládala, tlumočila a učila po jazykovkách a věřila, že ačkoli to dnes už není zvykem, že já rozhodně zůstanu v oboru. Ano i ne. Jazyky jsou mou vášní a dokážou vás zavát do nejrůznějších koutů.

Jsem žíznivá po informacích. Jistě dnes existují různé spolky, organizace a firmy, které s rozjezdem vlastního nápadu pomůžou. Já jsem ale při zakládání firmy nepatřila ani mezi studenty ani mezi maminky, takže pro moji kategorii bezdětná/pod třicet/bez kapitálu se mi nepodařilo najít nic, co by mi rozjezd ulehčilo. Možná právě tady najdete vy odhodlané bezdětné chudé podtřicátnice to, co jsem před pár lety hledala já.


Vaše Podnikavá Dáma

Komentáře