Pokud nejste RothschildPokud nejste Rothschild, tak si musíte pravděpodobně založit své impérium sami. A ještě více pravděpodobněji si jej musíte i sami zafinancovat. První rok je peklo, druhý rok je pořád ještě peklo, ale už v tom umíte chodit a myslím si, že třetí rok už bude jen takový peklíčko. První rok je pekelně zapeklitej především z důvodu, že vedle toho svého impéria chodíte ještě taky do doopravdické práce, ve které makáte 8 hodin. Dobře, makáte tak 6, ale zkrátka tam 8 hodin jste. Přitom už moc dobře víte, že se ten čas dá využít lépe, ale zatím vás impérium bohužel neuživí.
Pokud nejste Rothschild, v žádném případě neopouštějte při prvním náznaku impéria své zaměstnání. Ne z důvodu toho, že by to nemuselo vyjít, spíš z důvodu toho, že kdo dělá hodně věcí, dokáže jich dělat ještě víc. Ne nadarmo se říká, že když nestíháte, hledejte radu u těch, co dělají milion a jednu věc. U těch, co chodí do práce, pěstují dobrovolnickou činnost, před prací si chodí zaběhat, po práci na bikram jógu, pak se zastaví na kus řeči v Rígráčích, aby vymysleli, co s těma plastama všude a ve finále si ještě doma otevřou počítač, aby rozjížděli svůj vlastní projekt. K těm lidem budete taky patřit, chvíli, asi tak rok, než si uvědomíte, že nejste stroj. Až se vyčerpáte, možná přesedláte k dalšímu extrému, který ale nemusí být na škodu. Pan Gates totiž vždy vybírá ty nejlínější lidi na ty nejtěžší pracovní úlohy, vždy totiž dokážou najít tu nejkratší cestu, jak úkol dokončit. Možná si tuhle strategii půjčím.
Pokud nejste Rothschild, budete až za hrob vděční všem, co vás v hubených měsících podpoří. Seženou vám účetní a sami ji částečně nahradí (díky tati), nebudou po vás při návštěvě domova nic chtít (díky mami), budou za vás platit zdravotní (díky brácho), zatáhnou za vás několik večeří a kafí (díky Andy, Vlado, Marti, Vendy, Luďo, Valentino, Michale, Sašo, Máro), dají vám přátelskou cenu (díky Zuzo, Jani, Michale, Peti), půjčí vám kapitál (díky Mourku) a budou vás živit (díky Srnečku). Zrovna když potřebujete, tak se zbytek přátel někam vytratí, s tím je dobré počítat.
Pokud nejste Rothschild, nebudete mít v začátcích ani prostředky a ani odvahu na to si vyplácet mzdu. Všechny peníze, co vyděláte, zase nalijete zpátky do svého nápadu. Je to dobře, za nějakou dobu oceníte, že jste investovali do kvalitního technického zázemí, a že už nemrháte svým životem při hodinovém zapínání počítače, že jste podplatili pár kamarádů, aby vám sestavili parádní web a opili pár dobrých známých, abyste na nich vylákali kontakty na ty správné nové dobré známé. Všem kolem ale musíte platit faktury, rodina si naštěstí žádné nevystavuje.
Pokud nejste Rothschild a seknete s doopravdickou prací, která vám platí nájem, patrně zůstanete do třiceti u svých rodičů a od třiceti na krku svému partnerovi. V tom případě máte dojem, že musíte makat dvakrát tolik, aby se situace velmi rychle změnila. Kvůli splnění svého snu se váš partner rozhodne studovat vesmírné inženýrství a přesune se s vámi do Dánska, a aby vás uživil, přijme finančně výhodné zaměstnání. Takže dvakrát tolik makáte nejen vy, ale také on. Zatím to zvládáme rok, o dalších následcích vás budu informovat.
Pokud nejste Rothschild, tak víte, že tohle je realita začátků a pokud nevíte, kdo je Rothschild, tak to vůbec nevadí.

Vaše Podnikavá Dáma

Komentáře