MORAVSKÁ FIRMA S DÁNSKÝMI PRAVIDLY

Srovnávat Dánsko a Moravu je jako nebe a dudy nebo jako dudy a nebe, záleží na tématu. Když jsme se s rakeťákem před 2 rokama přesunuli do Kodaně, byl to kulturní šok. A kulturní šok má svou křivku, nejdříve jde v prvních dnech nahoru – tady je to táááák krásný, po pár týdnech jde dolů – to jako nemají normální piškoty (?) a po pár měsících jde zase nahoru – ty elektromobily jedou tak úžasně potichu! A pak to skáče nahoru a dolů v průběhu dalších let, kdykoli zjistíte, že v Dánsku není to, co ale na Moravě máte a po příjezdu na Moravu zjišťujete, že se po pár týdnech těšíte na klid Kodaně.
PLATÍM RÁDA DANĚ
Srovnávat dánské a moravské pracovní prostředí taky moc nejde, ale v průběhu dvou let jsem si zapisovala plusy a mínusy dánských zaměstnavatelů, kanceláří a celkově pracovních návyků a moc ráda bych některé umy aplikovala v naší firmě. Je mi jasné, že s některými věcmi prostě nehnu. Jako první bod sem si napsala, že Dánové platí rádi DANĚ. Už vidím, jak přijde Hanák domů a říká: „Tak to je skvělý, normálně sem na daních tento měsíc odvedl 56 % platu, pojďme to oslavit!“. Ale jak píše Meik Wiking ve své knize Hygge, Dánové platí daně rádi, protože vidí, jak se jejich okolí zvelebuje a když přijde do jejich daňovýho systému na krátkou dobu cizinec, který nemá dlouhodobě chuť do systému přispívat, tak si ho holt Dánsko zkasíruje, protože krátkodobá návštěva nemá pro Dánsko velký význam. Takže nic, myslím si, že Češi obecně nikdy nebudou platit daně rádi, ale přála bych si, aby moji zaměstnanci ocenili, že u nich nešmelím s daněma, a že jsem poctivý zaměstnavatel. 

Foceno v kavárně Designcafeen.
S POCTIVOSTÍ NEJDÁL DOJDEŠ
POCTIVOST, to je taky krásnej rys dánské společnosti, ovšem nesmí do něj přijít škodná zvenčí, pak se Dáni nechají stáhnout k činům. Za vše mluví Danske Bank, ta pod svoje křídla vzala estonskou banku a už to jelo. Osobně s tím mám taky zkušenost, když v kodaňském hotelu, ve kterém jsem pracovala, měly pokojské na dýškách závratné příjmy jen do doby, než do dánského týmu přišel Japonec a Němka. České podnikatelské přísloví říká poctivost se nevyplácí, ale právě na této vlastnosti je postavena dánská společnost, vždyť, kde jinde byste mohli před svůj domek k silnici postavit skříň, vyskládat do ní ve stylu blešího trhu pro vás nepotřebné harampádí a vedle položit kasičku na peníze, abyste na konci dne zjistili, že obnos v kasičce přesně odpovídá prodaným kouskům? Určitě vás hned napadne, že tohle je v Česku nemyslitelné. A bylo to nemyslitelné i pro mě, ale věřím, že poctivostí se dá nakazit. Moc se mi líbí projekt Kveetkomat, kdy paní z Němčiček každý den dává pugéty kytek s cenovkami do osamocené skříně na kraji vinice a na konci dne spočítá, zda byly všechny zaplaceny. Takto bych chtěla věřit svým zaměstnancům, že za vyplacenou výplatu dostanu poctivě odvedenou práci.
JSME UDRŽITELNÍ
Tím můžu automaticky navázat na blešákovou kapitolu života každého Dána. Dáni milují bleší trhy, halové bazárky a obchody Červeného kříže, kde seženete věci z druhé ruky. Tuto jejich oblibu si vysvětluju jako úžasnou recyklaci věcí, které jsem i já neodolala, ale já sem si tento zvyk přivezla už z Moravy. Že jde o pravdivou informaci si každý třetí víkend ověřuju v domácnostech pronajatých Dány přes AirBnB, které s mým vesmírným inženýrem rádi při svých cestách po Dánsku využíváme. Mnohdy jsou součástí domácností také pracovny, které mají své věci s příběhem a nepochází z Ikey ani z Jysku. O to se snažíme i my, aktuálně obnovujeme sídlo firmy a naše vybavení je rozhodně s příběhem, jediné, co je opravdu nové, jsou kancelářské židle – ze zdravotních důvodů. Udržitelnost u nás ale najdete i jinde, naším produktem je online služba, takže pokud vše proběhne online bez použití papíru, tak naše ekosrdce plesá. 

Severský design v mé kanceláři.
STRES NENÍ DÁNŮM VLASTNÍ 
Už na kodaňském letišti ucítíte neuvěřitelný poklid, nikdo nikam neběhá a nekřičí a hluk je minimální i na ulici, ty elektromobily sou prostě boží! Ke všeobecnému klidu přispívá i dánská firemní či pracovní kultura. Společné obědy a páteční společná snídaně a ve tři dom. Dány podezřívám, že má jejich pracovní týden maximálně 30 hodin. Nepatří zrovna mezi nejpracovitější národy, ale vyváženost mezi jejich pracovním a osobním životem je obdivuhodná. V zimě se kanceláře opouští se západem sluncem a stejně tak se zavírají banky a obchody. Jsi nemocná? V tom případě si vem sick day a neohrožuj nás bacilama. Potřebuješ odejít dřív? Jasně, rodina je na prvním místě. Udělala jsi chybu? Nic se neděje, ale příště lépe. Jo, tak přesně takhle bych to chtěla a nejraději bych chtěla dospět ke čtyřdennímu pracovnímu týdnu a mít odpočaté zaměstnance. 
HLAVNĚ NEZMEŠKAT OBĚD 
Málokdy jsem v dánském pracovním kolektivu potkala člena, který by mi tam svýma vlastnostma nepatřil. Nevím, jestli mají dánský HR tak úžasnej čuch na lidi, ale vždycky si to tak nějak „sedne“, že nemáte problém s kolegy poobědvat a v pátek i posnídat. Na společných obědech a snídaních se mnohdy řeší zásadní otázky a oběd je samozřejmě zaměstnavatelem hrazen a mnohdy i počítán jako pracovní čas. Káva je zdarma a všudypřítomná – ve školách, bankách i kancelářích, jako by si Dánové chtěli tu kávovou pohodu přenést kamkoli. 
Foceno v Magasin Du Nord Café.
Já bych ji chtěla přenést na zahradu naší firmy, kdy budoucí zaměstnanci sedí v křesílkách s hrnky v rukách a najednou přicházím já a nikdo z nich neztichne, protože přichází nadřízený, ale uvolněně pokračují dál a zapojují mě do hovoru. Tohle je atmosféra rodinné firmy, o které sním a je mi jasné, že vše se bude odvíjet nejen od pečlivého výběru kolegů, ale především od mého nastavení, kdy především já musím důvěřovat, být poctivá a jít příkladem, abych pak mohla říct: jsme první moravská firma s dánskou mentalitou.

Komentáře